Uudistekeskus  
  Foorum  
  Tasub teada  
  Kontaktid  
  Reklaam  
Lemmik.ee toimetus  
Lemmik.ee uudised  
  Uudised 2009  
  Uudised 2008  
  Uudised 2007  
  Uudised 2006  
  Uudised 2005  
  Uudised 2004  
  Lugeja kirjutab  
  Teatetahvel  
  Fotoreportaažid  
  
  
  
Hetkel lemmikus  
  Külalisi: (5)
Kasutajaid: (0)

Kasutajaid kokku: (12048)
 
Lemmik soovitab  
 
Uudised 2006  
 
Juta-Karolina Elistvere loomapargis. Foto: Eesti Päevaleht
Isiklik karu Elistvere loomapargis

Elistvere loomapargist võivad kõik soovijad saada endale isikliku looma, keda aidata ülal pidada, kirjutab Eesti Päevaleht. Näiteks Tallinnas elav Juta on olnud juba paar aastat karuomanik.

Ristiema auks pandi mesikäpale lisanimeks Juta. Karu Karolina nimi on nüüd Juta-Karolina. Juta-Karolina on kaheksa-aastane ja elab edasi Elistvere loomapargis, ehkki ei maga praegu magusat talveund. Karu nimelt õpib kiiresti ära, et söötja ei lähe magama ja ta saab iga päev süüa.

Juta võttis kohustuse Juta-Karolina eest hoolitseda, et tal oleks piisavalt söögi- ja muud kuluraha, s.t annab iga kuu ümmarguse summa lisaks, sest loomapargi eelarve on kitsas, karu on suur loom ja tegelikult ongi loomapark üritanud elus püsida nende inimeste toel, kes tahaksid loomi aidata. Selline algatus on teretulnud – Elistveres on palju loomi, kes vajaksid toetust.

Loomapargi perenaine Asta Sarv: ”Seitse aastat pidime tõestama, et oleme riiklikku toetust väärt, ja alles nüüd teist aastat oleme saanud poole vajalikust eelarvest – 500 000 krooni. Sellest on tohutu abi, kuid see pole piisav ja nii on paljudel loomadel olude sunnil ristivanemad.”

Elistvere pargis elab ka piison Villu, kelle heaks ristiisaks on Villu Reiljan. Loomapark on väga populaarne kooliekskursioonide hulgas, see pole lihtsalt loomaaed, vaid suur park, kus Eesti õiges looduskeskkonnas elavad meie metsade loomad – karud, ilvesed, hirved, kärbid, rebased, nugised jpt. Linnainimestel pole alati täit ettekujutust, kuidas loomad elavad, külaskäik loomaparki on seega igati hariv.

Juta-Karolina kasukas läigib, turjakühm on uhkelt kummis, kuid nüüd läheks talle saapaid vaja.

Päikesepaistelise päevaga soojendab karu oma päkaaluseid, sest need külmetavad. Ta saadab postiga Tallinna endast ilusaid suuri fotosid, mis inim-Jutal kõik köögis seinal. Tähtpäevadeks vahetavad kaks Jutat postkaarte.

 

Kommentaarid:


Kommenteerimine ainult registreerinud kasutajatele

 
Teatetahvel  
Ära anda küüliku preili
Ära anda umbes viie kuune küüliku plika. Võtsime kaks küüliku preilit aga nüüd selgus, et kahjuks ei saa nad omavahel läbi ja üks teeb teisele liiga pidevalt. Iseloomu poolest sõbralik. Kaasa saab joogipudeli, heina hoidja ja jalutusrihma, millega saab õues jalutamas käia. Küülik on terve ja vaktsineeritud, kaasa saab ka vaktsineerimis tunnistuse. Palun aidake, sest hetkel on nad ühes puuris millele on vahesein vahele ehitatud ja neil on liiga vähe ruumi. Tahaks võimalikult kiiresti saada ta keskonda, kus ta ei pea kartma, et teine talle liiga teeb.
56625524
Ära anda kass
Ära anda kolme aastane valge steriliseeritud kass. Asub Tartus.
55599714
Kassipoiss
otsib omale turvalist kodu ja lahket pererahvast. Sündinud 10.05.14. Söömine, müramine ja liivakasti kasutamine on selgeks õpitud. Transport kokkuleppel.
56472265
1aastane poisu
1 a kiisu poisu otsib kodu.ta on seltsiv ja talle meeldib inimese lähedus.kuna me kahjuks peame kolima ja uude kohta meil ei ole luba teda sinna kaasata ja me teda ei raatsi varjupaika ka viia. palume teie abi.
56955787
Kiisulee!
Meie kolm värvilist kiisut on suureks kasvanud ja otsib endale head, turvalist, sooja kodu koos armastavate omanikega. Kes see endale siis kiisut ei tahaks? Kiisud on: 1. halli valge kirju (isane), 2. valge (emane), 3. oranž valge näo ja valgete sokkidega (emane) 4. beez valge näo ja valgete sokkidega (emane).

Helista mulle ja kiisu saab sulle..
Kiisud asuvad Tartus!
56971970
Viimased vestlused  
Lindude näitus , 19.aprill
(tri1nu 24.03.2014 16:51)
ZooExpo , 19.aprill
(tri1nu 24.03.2014 16:50)
Kassinäitus , 19.aprill
(tri1nu 24.03.2014 16:48)
Kadunud kass KOHILAS
(Margots 09.03.2014 11:53)
Sfinksikiisu.
(eveli133 07.03.2014 14:50)
Fotoreportaažid  
Groovy Grooming ehk naha- ja karvahoolduspäev (Fotod: Hortes)
Heategevuslik isikunäitus “Amour – Lemmikloomade eri” (Fotod: Indrek Galetin)
Eesti esimene rottide ja liivahiirte näitus, 2008 (Foto: Andryco Muuga)
Fotokonkurss "Neljajalgsed päkapikud" - kassid jt lemmikud
Kasside Moeshow "Miss ja Mister Kevad 2006" (Jessy näitus, aprill 2006)
Küsitlus  
 
Mida teed, kui avastad kodutu, näljase ja vigase kassipoja?
mitte midagi, kodutuid kasse on nii palju
viin talle süüa ja juua
viin loomade varjupaika
üritan talle uut kodu leida
võtan kassi endale
 
 Küsitlusele vastanuid 9927 
 Vaata vastuseid 
 
Muuda oma mõtlemist, muuda oma elu
Liitu kursusega kohe >>
© Lemmikmeedium OÜ | Toimetus | Reklaam